Bloczki ścienne z betonu komórkowego ROCLITE to ekologicznie czysty nieorganiczny materiał ścienny.

W pomieszczeniach w których ściany zewnętrzne wykonano z bloczków ROCLITE, nie występują duże wahania temperatury. Bardzo dobra izolacyjność ścian połączona z akumulacją ciepła powoduje, że zimą pomieszczenia chronione są przed zimnem, natomiast latem nie ulegają nagrzewaniu. Dzięki porowatej strukturze bloczki ścienne ROCLITE dobrze regulują wilgotność powietrza tworząc korzystny mikroklimat.

Bloczki z betonu komórkowego ROCLITE pozwalają oszczędzać ciepło w pomieszczeniach.

Znajdujące się w porach powietrze zapewnia bardzo dobre parametry izolacyjne bloczków. Są one trzy razy lepsze niż w przypadku cegły ceramicznej i aż osiem razy lepsze niż betonu monotolicznego. Mały bloczek zatrzymuje 25-30 % więcej ciepła niż ściana wykonana z cegieł. Pozwala to znacząco zmniejszyć koszty eksploatacji budynku.

Beton komórkowy zawiera w sobie dużą ilość powietrza zamkniętego w porach materiału ( rozmiary 0,5-2 mm). Powietrze to powoduje że wyroby posiadają bardzo dobre parametry termoizolacyjne i wysoką ognioodporność. Stąd też wyjątkowe właściwości materiału lekkość i jednocześnie wytrzymałość, co powoduje połączenie parametrów izolacyjnych i konstrukcyjnych.

Właściwości termoizolacyjne betonu komórkowego są trzy razy lepsze niż cegły ceramicznej i osiem razy lepsze niż zwykłego betonu. Beton komórkowy jest takim samym „oddychającym“ materiałem jak drewno.

Zbuduj dom solidny z najwyższej jakości materiałów

Bloczki ścienne z betonu komórkowego stosuje się do wykonywania ścian nośnych budynków do wysokości trzech kondygnacji. Służą do wykonywania zarówno ścian zewnętrzych jak i wewnetrzych.

Ze względu na wysoką absorbcję wody, bloczki z betonu komórkowego nie powinny być stosowane na fundamenty i ściany piwnic.

Bloczki ROCLITE można murować zarówno na zaprawę tradycjną, jak również cienkowarstwową zaprawę klejową.

TRANSKOM ADAM ŁEPKOWSKI
18-400 Łomża Al. Piłsudskiego 58 / 203-207